دوره آموزشی جریان شناسی زن و خانواده پس از انقلاب اسلامی

Speaker 1

دوره آموزشی جریان شناسی زن و خانواده پس از انقلاب اسلامی

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده زن و خانواده،  "دوره آموزشی جریان شناسی زن و خانواده پس از انقلاب اسلامی " در قالب مدرسه تابستانه برگزار می شود.


مقدمه
جریان ها در خلاء شکل نمیگیرند و زمینه های متعددی در شکل گیری، شکوفایی و افول جریان ها موثر است. بررسی دلایل، زمینه ها و روندهای حول جریانات اجتماعی، منجر به دریافتهایی می شود که می توانیم به کمک آنها در مورد آینده هم پیش بینی هایی داشته باشیم و حدس بزنیم که با چه فرضیه هایی محتملی در مورد جریانات و کلیّت جامعه مواجه خواهیم بود.
یکی از فعالیت های مهمی که جریان های فمینیستی انجام داده اند،  روایت گری انقلاب و جریان زنان بعد از انقلاب و حتی مشروطه  است. این روایت و جریان شناسی چنان است که منجر به بازسازی فمینیستی تاریخ می شود. در نقطه مقابل ما با خلاء روایت گری در بین نیروهای انقلابی و متدین به خصوص در زمینه جریان های زنان و تحولات زنان و خانواده پس از انقلاب اسلامی مواجه هستیم.
اهمیت این روایت به سبب تفسیر و معنابخشی به  تاریخ و ساخت واقعیت های آینده است. از این رو حوزه های علمیه و طلاب  و جریان های انقلابی باید در پروژه روایت گری مشارکت کنند. (حجت‌الاسلام والمسلمین زیبایی‌نژاد)
 
معرفی دوره
پژوهشکده زن و خانواده با هدف آشنایی پژوهشگران حوزه زن و خانواده با جریان ها و تحولات مهم این عرصه در سالهای پس از انقلاب تاکنون(1357-1397)، به برگزاری دوره ای با موضوع " جریان شناسی زن و خانواده پس از انقلاب اسلامی " در قالب مدرسه تابستانه  اقدام می نماید.
در این دوره استاد زیبایی نژاد، پژوهشگر و استاد برجسته مطالعات اسلامی زنان  و خانواده، طی 26 جلسه از  15 شهریور ماه تا پایان مهرماه 1399 ، در روزهای شنبه و دوشنبه به بررسی موضوعات کلیدی ذیل در حوزه زن و خانواده از سال 1357 تا 1397 می پردازند.

 

شیوه برگزاری
- شیوه برگزاری دوره به صورت  مجازی(برخط) می باشد و به شرکت کنندگان، گواهی رسمی از سوی پژوهشکده زن و خانواده اعطاء خواهد شد.
- هزینه این دوره 1.200.000 ریال می باشد که طلاب برادر و خواهر از تخفیف ویژه پنجاه درصدی برخوردار می باشند، گروه های شرکت کننده بیش از 5 نفر نیز مشمول تخفیف 50% خواهند بود.
 

لینک ثبت نام

http://register.wrc.ir/view.php?id=34490

 

‌ برنامه زمانبندی مدرسه تابستانه
جهت دانلود فایل زمانبندی اینجا کلیک نمایید.

استاد/سخنران

حجت الاسلام والمسلمین زیبایی نژاد ریاست پژوهشکده زن و خانواده

زمان

15شهریور الی 28 مهر
طبق جدول زمانبندی

مکان

کلاس آموزش پژوهشکده زن و خانواده

مخاطبان

اساتید رشته های مطالعات زنان، حقوق، روان شناسی و تاریخ انقلاب اسلامی، طلاب و دانشجویان رشته مطالعات (اسلامی) زنان و رشته های مرتبط

ثبت نام

ثبت نام